PROJEKTY EDUKACYJNE

TEMATY PROJEKTÓW

DOKARMIAMY PTAKI ZIMĄ
ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS - FOTOALBUM
GIMNAZJALISTÓW RADY NA ODPADY - zajęcia prowadzone przez gimnazjalistów dla szkół podstawowych.
Rozmiar: 1872 bajtów

GIMNAZJALISTÓW RADY NA ODPADY - ZAJĘCIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5

Pierwszego dnia wiosny grupa uczniów z klasy 2d (Jagoda, Ada, Paulina, Patrycja, Bartek, Adrian, Staś i Janek ) poprowadziła dla swoich młodszych kolegów i koleżanek warsztaty pod tytułem "Gimnazjalistów rady na odpady".
Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Zgierzu, w klasie drugiej i trzeciej.

Dzieci dowiedziały się czym jest odpad, ile odpadów/śmieci produkujemy oraz co można zrobić ze śmieciami i jak je właściwie segregować.

Zajęcia miały nie tylko charakter teoretyczny, ale też praktyczny. Podczas segregowania śmieci dzieci świetnie się bawiły i były bardzo zaangażowane w wykonywanie postawionych przed nimi zadań.
Także prowadzący warsztaty, pomimo początkowej tremy szybko wyczuli przyjazną atmosferę i swobodnie oraz profesjonalnie przekazali swoją wiedzę.

Na zakończenie zajęć ogłosili konkurs plastyczny - "Segreguję śmieci bo...". Czekamy z niecierpliwością na prace, a najlepsze z nich nagrodzimy.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5, paniom wychowawczyniom, a przede wszystkim uczniom za możliwość przeprowadzenia zajęć rozwijających świadomość ekologiczną i promujących zachowania korzystne dla środowiska.

FOTORELACJA Z ZAJĘĆ
Kliknij na zdjęcie, a zobaczysz je w powiększeniu!

Rozmiar: 19537 bajtów Rozmiar: 19537 bajtów Rozmiar: 19537 bajtów

Rozmiar: 1872 bajtów Rozmiar: 3582 bajtów